O

MNĚ

Již 39 let působím jako dětská lékařka a specializuji se na dětskou neurologii.
Obdržela jsem cenu Františka Kriegla Nadace Charty 77 za boj proti korupci a cenu za statečnost Svazu českých lékařů a lékařského odborového klubu ČR. Jsem členkou správní rady Nadace Charty 77, úzce spolupracuji s Kontem Bariéry kde pomáhám hendikepovaným.

Podporuji sdružení Duhovka v Obrnicích pomáhající dětem, spolek Helppes cvičící asistenční psy pro nevidomé; spolky Diahelp a Diapozitiv, které pomáhají rodinám dětí s cukrovkou.
Podporuji nadaci Kuře. Dlouhodobě spolupracuji se seniorskými a sportovními spolky.
S manželem MUDr. Miloušem Dernerem, primářem RDG oddělení v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem máme dospělého syna Adama Michala Dernera, rovněž lékaře, absolventa 3.Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Životopis:

Narodila jsem se 13. 9. 1958 v Kopistech v okrese Most.

Absolvovala jsem gymnázium v Mostě.
V roce 1983 jsem vystudovala Fakultu dětského lékařství Univerzity Karlovy Praha.
Získala jsem atestaci z pediatrie v roce 1988.
Svou odbornost jsem rozšířila o atestaci z dětské neurologie v roce 1992.

Lékařské zkušenosti:

V letech 1983 – 2009 jsem pracovala na Dětském oddělení a Perinatologickém centru nemocnice Most.
Od roku 2009 působím jako privátní dětská neuroložka pro okresy Most a Louny.

Veřejná činnost:

Zastupitelstvo města Most

Od roku 2002 jsem činná v zastupitelstvu města Most.

Krajské zastupitelstvo Ústeckého kraje

V roce 2012 jsem kandidovala za hnutí Severočeši.cz na nevolitelném 55. místě. Díky preferenčním hlasům od voličů jsem se však do zastupitelstva Ústeckého kraje dostala a posunula se na 1. místo.
V následujících krajských volbách v roce 2016 jsem nemohla mandát krajské zastupitelky obhájit, jelikož kandidátka hnutí Severočeši.cz, za něž jsem kandidovala, byla týden před volbami stažena, a to v rozporu se zákonem a proti vůli voličů. To ostatně potvrdil v roce 2019 Nejvyšší soud.
V roce 2020 jsem se ucházela o veřejnou podporu jako nestraník za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) na 2. místě kandidátní listiny, které jsem obhájila a opět jsem se stala krajskou zastupitelkou.

Senát Parlamentu České republiky

Na podzim roku 2010 jsem se stala senátorkou Parlamentu ČR.
Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 jsem obhajovala výsledky své práce jako nestraník za hnutí Severočeši.cz za obvod č. 4 – Most. Mandát senátorky se mi podařilo obhájit, avšak Nejvyšší správní soud 10. listopadu 2016 rozhodl, že senátní volby jsou v obvodu č. 4 – Most neplatné a budou se muset opakovat včetně fáze přihlašování kandidátů. I toto rozhodnutí bylo následně shledáno nezákonným, a to rozhodnutím Nejvyššího soudu z roku 2019.
V opakovaných volbách do Senátu PČR v lednu 2017 jsem opět kandidovala jako nestraník s podporou hnutí Spojení demokraté – Sdružení nezávislých (SD-SN). Voliči mě podpořili 54,90 % hlasů a díky nim jsem byla hned v prvním kole zvolena senátorkou. Tento mandát mi vyprší v říjnu 2022.